Żłobek – O nas

Niepubliczny Żłobek Słoneczna Kraina w Łęgowie powstał we wrześniu 2014 roku.

Żłobek działa zgodnie z Ustawą z dnia 4 lutego 2011, o opiece nad dziećmi w wieku  do lat 3. Żłobek pracuje od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00-17.00.

Pomysł założenia żłobka zrodził się głównie w związku z prośbami rodziców dzieci uczęszczających do przedszkola, mających młodsze dzieci. Grupa żłobkowa liczy 12  dzieci, tak więc warunki pobytu są iście domowe. Nad maluchami czuwają dwie wykwalifikowane opiekunki.

Pani Judyta i Pani Teresa organizują dzieciom ciekawe i twórcze zajęcia dydaktyczne i wychowawcze uwzględniające właściwy rozwój psychomotoryczny. Dzieci mają do dyspozycji kolorową, wyposażoną w przeróżne zabawki salę, pokoik odpoczynku wymalowany w bajkowe postacie, szatnię i łazienkę. Dzień upływa maluszkom na wesołej zabawie, także na podwórku  jeśli tylko aura na to pozwala. Wydzielone dla dzieci miejsce do zabawy na świeżym powietrzu jest osłonięte od wiatru, przytulne i odpowiednio wyposażone w sprzęt sportowy.

Pod czujnym okiem opiekunek maluchy korzystają z huśtawek, trampoliny, różnego rodzaju przeplotni , tworzą dzieła z piasku w piaskownicy według własnych pomysłów, bądź przy pomocy foremek. Dzieci  także mają warunki do bezpośredniej obserwacji przyrody w najbliższym otoczeniu i ogrodzie botanicznym. Korzystają z zajęć umuzykalniających, zabaw z językiem angielskim, prezentują swoje malutkie możliwości na licznych spotkaniach i uroczystościach z rodziną. Rodzice codzienne są w stałym kontakcie z opiekunkami.

W żłobku realizowany jest Program Zdrowego Żywienia, a  posiłki przygotowywane są we własnej kuchni. W placówce panuje miła , rodzinna atmosfera, a czas płynie na wesołej, twórczej zabawie.